Bankerat.cz

Půjčujeme si přímo mezi sebou. Vynechte banku, jako příliš drahého prostředníka
• výdělek pro investory, kteří chtějí vydělat na úrocích
• půjčit si peníze mimo bankovní instituci
Představuji Vám další možnost výdělku jménem P2P půjčky. Pokud jste ještě neslyšely o možnostech P2P půjčky, tak zde je vysvětlení. P2P půjčky je způsob půjčování peněz přes webové aukce. Je to šance pro ty, kteří si chtějí půjčit, protože jim úvěr banka zamítla. Ale i pro investory, kteří chtějí vydělat na úrocích. Vlastně si půjčujeme peníze mezi sebou, mimo banku díky zprostředkovateli Bankerat.
Investor
Je jakékoliv osoba, která si chce vydělat na úrocích mnohonásobně víc, než jim může dát jakákoliv banka. Průměrné zhodnocení se pohybuje od 10 – 60%. Alternativa pro ty, kteří investovali či stále investují do akcií.
Půjčka
Na druhé straně pro ty, kterým banka z nějakého důvodu nepůjčila peníze nebo nechtějí naletět některým z nechvalně známým nebankovním institucím. Všeobecný princip je jednoduchý: přihlásíte se na webovou stránku zprostředkovatele Bankerat a zaregistrujete se. Nadále budete vystupovat pod zvolenou přezdívkou. Podáte žádost o půjčku, vyplněním elektronického formuláře, kde napíšete, kolik chcete a na jak dlouho, co jste ochotni o sobě prozradit a jak vysoký úrok jste ochotni zaplatit. Pokud bude vyhovovat Vaše nabídka nějakému investorovi, přijde od něj nabídka. Na Vás bude jestli jí přijmete. Další postupy Vás bude navádět zprostředkovateli Bankerat.
Pro přiblíženi… jeden rozhovor s investorem
Jak jste se k Bankeratu dostal?
P.D.: Už ani nevím, jak jsem na Bankerat narazil. Bylo to myslím zhruba před rokem a půl. Nejspíš jsem na něj narazil v některém internetovém médiu. Zdálo se mi to zajímavé a tak jsem si udělal záložku a pak se k Bankeratu vrátil.
Proč jste se přes něj rozhodl investovat své prostředky?
P.D.: Měl jsem nějaké naspořené peníze které mi jen tak ležely na bankovním účtu. Dělal jsem si nějak pořádek ve svých osobních věcech a napadlo mě, že je to vlastně škoda. A tak jsem hledal nějaký způsob investice, kde se to zhodnotí líp, než v té bance. Přemýšlel jsem hlavně nad cennými papíry, ale to mi pak v bance řekli, že se tak malá částka investovat moc nevyplatí. Potom jsem narazil na tu záložku Bankeratu a rozhodl se pro něj. Oproti akciím a podobně jsem nepotřeboval tak velké částky a zhodnocení bylo opravdu lákavé. Navíc za minimum práce.
Studoval jste před investicí přes portál něco? Prověřoval jste portál?
P.D.: Musím se přiznat, že ne. Myslím, že jsem ani nečetl obchodní podmínky. Měl jsem takový pocit, že v té době, co jsem do toho vstupoval, to už muselo být dostatečně prověřeno ostatními. No ale byla to spíš lenost. Teď už ale mám všechny smlouvy a podmínky pročtené a ostatním bych to doporučil dělat předem. Někdy jsou tam totiž dost zajímavé věci.
Jak probíhala Vaše první aukce?
P.D.: Zadal jsem asi tři nabídky a čekal, co se bude dít. Nějak jsem se rozmyslel, že bude asi lepší, když peníze rozdělím a investuji ve více menších půjčkách, než v jedné velké. To se mi zatím určitě vyplatilo. Dost to sníží riziko toho, že všechny své peníze utopíte v jednom neplatiči.
Měl jsem tedy zadané tři nabídky a všechny byly dlužníky přijaty. Pak trvalo asi týden až dva, než mi přišly smlouvy, už podepsané od dlužníků. Člověk dostane všechny papíry, které po dlužníkovi požadoval. Může si je prohlédnout, ale pak je musí zase poštou vrátit Bankeratu do úschovy. Samozřejmě si nechá jednu kopii smlouvy. Já jsem si to všechno pro jistotu okopíroval a mám to založeno, pokud by někdo přestal platit. Nebylo mi úplně přijemné, když jsem si představil, že bych nad tím neměl vůbec žádnou kontrolu.
Kolik jste dohromady od začátku investoval?
P.D.: Teď jsem se dostal k nějakým dalším penězům a navíc se mi už něco vrátilo z těch předchozích investic. Investoval jsem tedy dál a momentálně to je dohromady asi 200 000 Kč.
Máte nějaké neplatiče?
P.D.: Ano, bohužel jeden z dlužníků přestal platit a vypadá to, že se k tomu moc nemá ani do budoucna. Bankerat má ve smlouvě, že pokud někdo určitou dobu nesplácí tak jak má, tak se mu zesplatní celý úvěr plus penále a úroky. To se přesně stalo. Pán má teď možnost podepsat ještě nový splátkový kalendář, ale moc tomu nevěřím. Spíš se to začne vymáhat. To taky dělá Bankerát, resp. jím pověřený exekutor. Všechny návrhy na soud apod. řeší Bankerat, takže se o to moc starat zatím nemusím.
Nicméně toto byla chvíle, kdy jsem si poprvé plně přečetl smlouvu s dlužníkem a obchodní podmínky a další dokumenty. Je to docela zajímavé. Dozvěděl jsem se, že v případě zesplavnění se dlužníkovi naúčtuje jednorázové 35% penále z dlužné částky. Na to máte nárok Vy, jako věřitel. Jenže potom přijde Bankerat, a ten od Vás, věřitele, chce také 35 % jednorázově z dlužné částky. Takže se to vlastně vykrátí a celých těch 35 % patří Bankeratu. Nemusíte se ale bát, že by to po Vás Bankerat začal vymáhat. Ve smlouvě je zakotveno, že to po Vás nebude chtít dřív, dokud Vám nezaplatí těch 35 % dlužník.
Nejdřív se mi to moc nelíbilo, ale pak jsem zjistil, že to vlastně zas takové zlo není. Aspoň se budou více snažit to vymáhat. Navíc Vám za každý den, kdy je půjčka nesplacena nabíhá od dlužníka 0,5% penále z nesplacené částky. A to už Vám Bankerat ani nikdo jiný nevezme.
Máte k fungování portálu nějaké připomínky? Zlepšil byste něco?
P.D.: Všechno mi přijde v pořádku. I systém, přes který se to spravuje na internetu… je docela dobrý. Navíc musím Bankerat pochválit za to, že co se týče komunikace s investory, tak je to naprosto na jedničku. Bankerat Vás mailem zpravuje o každé změně a dlužníka opravdu kontroluje a dohlíží na to, aby splácení probíhalo v pořádku. Veškerou případnou komunikaci s dlužníkem zaznamenává a Vy se na to potom můžete kdykoliv podívat.
Jedná věc, která mi trochu vadí je, že si u sebe Bankerat nechává dlužníkovu směnku a Vám pošle jen kopii. Ono když si to v případě problémů nechcete vymáhat sám, tak to nevadí. Nicméně já bych ji stejně pro všechny případy měl radši u sebe.
Poradil byste našim čtenářům něco na závěr?
P.D.: Asi… aby si vždycky četli smlouvy předem a aby radši investovali v několika malých částkách než v jedné větší.“
Smlouvy od bankeratu nejsou úplně vstřícné k věřitelům:
http://www.odpovedi.cz/otazky/jaky-mate-nazor-na-aukce-pujcek-bankerat-cz
no my máme jiné zkušenosti…. půjčili jsme 5 000,- a dlužník neplatil splátku. cca po půl roce jsme od bankeratu dostali cca 12 000,- o vše se postaral a s dlužníkem to vyřídil
Nová zprava majitele příspěvku…
„Investoval jsem přes Bankerat větší částku peněz. Půjčka zajištěná zástavou nemovitosti, tedy zdálo by se jistý podnik. Je téměř jisté, že smlouvy za dlužníka podepsal podvodník, který si půjčil na falešnou občanku a s tou ověřil podpisy. Skutečný majitel zastavované nemovitosti a zároveň údajný dlužník má jiné číslo občanky, v době podpisů byl jinde a dle policie smlouvy nepodepsal. Vše šetří policie, Bankerat s šetřením výrazně pomohl. Investice přes Bankerat tedy ano, nicméně určitě obezřetně tak, jak to platí v mnoha jiných případech.“
pokud je to opravdu tvůj skutečný příběh díky za něj. jsem rád za každý post, který ukazuje zkušenosti s projektem. můj kamarád také narazil na neplatiče, ale měl kliku nebyl to podvodník a vše uhradil i s úroky.
k Jan Sršeň:
díky za nové info a upřesnění situace. přejeme Vám, až to dobře dopadne
Dobrý den,
taktéž děkuji, jakmile se věc dostane před soud, určitě se podělím o informace