CzechEnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSlovak

Je lepší půjčka na auto nebo leasing?

logo

Nacházíte se právě v situaci, kdy si chcete pořídit nový rodinný vůz? Pak si určitě pokládáte tuto zásadní otázku, zda je lepší půjčka či leasing? Jaký model financování by byl ideální právě pro vás? Možná vás trochu zklameme, protože odpověď musíte nalézt sami. My vám však přinášíme pár zásadních informací týkajících se obou řešení, prostřednictvím nichž se dokážete správně rozhodnout.

Leasing na autoLeasing na auto

Nejprve se pojďme věnovat leasingu. Ten vám poskytne jedna z mnoha leasingových společností na současném trhu, takže i v tomto směru je jistě z čeho vybírat. Leasing sebou nese dvě nepopiratelné a poměrně důležité výhody.

• Vysoká rychlost a jednoduchost vyřízení celého procesu
Nový automobil si mohou dopřát i lidé s nižšími příjmy

Leasing na automobilNa druhou stranu si musíte uvědomit jednu podstatnou věc. Automobil je po celou dobu splácení majetkem leasingové společnosti. Takže vy u sebe nemáte ani velký technický průkaz. Omezováni můžete být vstupní akontací, zákonem stanovenou dobou splatnosti či poplatkem za uzavření smlouvy. A pokud byste náhodou chtěli ukončit leasing dříve, také budete platit.

Půjčka na autoPůjčka na auto

Při otázce úvěr nebo leasing je bezpochyby nutné zmínit u konkurenční produkt, jímž je klasická půjčka na auto od bankovní či nebankovní společnosti. V její prospěch hovoří fakt, že jste právoplatným majitelem vozu již od samotného prvopočátku. To ale není jediná výhoda.

• S vozem můžete nakládat dle vlastní libosti – například jej prodat
• Nastavíte si minimální délku splatnosti
• Domůžete se lepších nákupních cen než v případě leasingu

Půjčka na automobilAbychom byli spravedliví, tak i půjčka na auto má jisté zápory. Určitě se připravte na složitější a náročnější administrativní náležitosti. Pakliže nebudete dostatečně bonitní, budete potřebovat spolužadatele nebo musíte ručit jiným automobilem v odpovídající hodnotě.

Rozhodněte se samiRozhodněte se sami

Výsledná volba je stejně na vás samotných, protože každý z vás se nachází v odlišné životní situaci a má jiné požadavky z hlediska financování. Takže, co je pro vás lepší? Úvěr nebo leasing? Nebojte se nechat si spočítat obě nabídky naráz a výsledek si jednoduše propočítejte.

Přečtěte si také